TÜZAD KİMDİR?

 

2013 yılından beri sosyal ağlar ve platformlar gibi oluşumlarda temelleri atılan düşünce, 2018 yılında TÜZAD (Tüm Üstün Zekalı Çocuklar ve Aileleri Dayanışma Derneği) adı altında dernekleşerek bir sivil toplum hareketi haline gelmiştir.

Dernek, misyonu itibari ile üstün zekalı ve tüm çocuklarımızın eğitimi konularında kamuoyunu bilinçlendirmek ve bu çocukların sahip oldukları potansiyellerini kullanmayı öğrenmelerini ve bu yönde çalışmalar yapmalarını sağlamaktadır. Ayrıca tüm öğrenci gruplarının da zihinsel performanslarını ve yeteneklerinin artırmaya yönelik çalışmalar noktasında faaliyetler yürütmektedir.

Ana faaliyet Çizelgesi Şu Yöndedir:

Üstün zekalı ve tüm çocuklarımızın eğitimi konularında sosyal – yazılı medya ve eğitim kurumları aracılığı ile kamuoyunu bilinçlendirmek.

Çocuklarımızın zeka ve yetenekleri doğrultusunda dünyaya entegre olmalarını sağlayacak faaliyetleri ve atölyeleri sunmak.

Çocuklarımızın yetenekleri bakımından akranları ile birlikte öğrenme fırsatlarını sağlamak.

Aileleri çocuklarının öğrenme süreçlerine dahil etmek adına veli bilgilendirme seminerleri ve sempozyumları düzenlemek. Ve en önemlisi velilerimizle bu süreci beraber yürütmek.

Aileler, çocuklar ve eğitimciler için kitaplar basmak, yayınlar hazırlamak.

Tüm Türkiye de üstün yetenekli çocuklar konusunda zirveler, sempozyumlar ve konferanslar düzenlemek.

Çocuklarımızın yeteneklerine uygun, uluslar arası boyutta eğitim programları hazırlamak. Bu konuda eğitimcilere eğitimler vermek.

logo (1)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*