Pratik Bardaklar veya Renkli Bardaklar Oyunu

OYUNUN İÇERİĞİ:
35 adet 5 farklı renkte bardak (sarı, yeşil, kırmızı, siyah, mavi)
70 adet oyun görev kartı
1 adet zil. Oyunu 7 kişiden daha az kişi oynayacaksa, oyuncular beşer adet bardak aldıktan sonra kalan bardaklar oyun alanından çıkarılır.

OYUNUN AMACI:
Oyun kartlarından biri seçilip açılır ve oyuncuların rahat göreceği şekilde ortaya bırakılır. Oyuncular kartı gördükten itibaren hızlı şekilde ellerindeki bardakları kartta gördükleri renklere göre yan yana veya üst üste dizemeye çalışırlar.

OYUNUN OYNANIŞI:
Görev kartındaki gibi dizilimi ilk tamamlayan ortadaki zile basarak oyunu durdurur ve deseni doğru yapmış ise açılmış olan o görev kartının sahibi olur. Deseni doğru tamamlayamamış ise oyun kaldığı yerden devam eder ve doğru tamamlayıp bitirene kadar oyuncular deseni yapmaya devam ederler. Kartlar bitene kadar oyun devam eder. Kartlar bitince en fazla kartı biriktiren kişi oyunun galibi olur.

OYUNUN FAYDALARI: Eşleştirme, ilişki kurma, gruplama ve sıralama yapmayı öğrenir. Görsel dikkat ve strateji geliştirme becerileri kazandırır. Problem çözme ve mantık yürütme alanlarını geliştirir. El ve göz koordinasyonunu sağlar,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*